Підлоги в дерев'яному будинку повинні бути одночасно теплими, красивими та довговічними. Щоб створити ідеальне покриття для підлоги, яке відповідає всім заявленим характеристикам, необхідно розуміти принцип пристрою і монтажу дерев'яної підлоги.
Що являє собою дерев'яна підлога
Дерев'яна підлога – це не просто рівномірно викладена дошка, а цілий листковий пиріг, який складається з:
- чорнової підлоги;
- теплоізоляції;
- гідроізоляції;
- чистової статі;
- оздоблювального покриття.
Підлога в дерев'яних будинках настилається на лаги – дерев'яні балки, які заводяться у стіни будівлі. На лаги кріпиться дошка чорної підлоги, яка потім покривається теплоізолятором.
Необхідність утеплення дерев'яної підлоги
Для того, щоб утеплити підлогу в дерев'яному будинку своїми руками, можна використовувати листовий утеплювач або керамзиту. Закладати утеплювач необхідно у спеціальний зазор між чорновою та чистовою дошкою.
Утеплення підлоги дозволить створити найкомфортніші умови для проживання в приватному будинку. Багато забудовників припускаються помилки при розрахунку зазору між дошками і утеплювач розташовується впритул до дерев'яної основи. Це не можна допускати. Повинен завжди залишатися зазор між утеплювачем та верхньою чистовою підлогою в розмірі 15 – 50 мм, що дозволить повітрю вільно циркулювати. Такий проміжок допоможе значно продовжити термін експлуатації дерев'яної підлоги.
Для утеплення можна використовувати різні сучасні матеріали:
- мінеральна вата;
- поліуретан;
- пінопласт;
- пінополістирол;
- мінеральні мати.
Не варто забувати і про гідроізоляцію, а також пароізоляцію. Настил руберойду поверх чорнової дошки захистить Вашу підлогу від проникнення вологи, і дозволить йому бути завжди теплим та сухим. Не забувайте, що завдяки якісному утепленню підлоги знижуються витрати на обігрів будинку.