Стиль в архітектурі – це сукупність характерних рис та ознак. Наразі досить рідко зустрічається «чистий» стиль, у якому всі елементи суворо збережені на своїх місцях. Як правило, будь-який стильовий напрямок зазнає зміни під впливом інших течій.
Коли архітектор розмовляє з власником майбутнього будинку, він намагається з'ясувати його переваги, спосіб життя всіх членів сім'ї, а також розташування майбутнього будинку. Останній факт не є визначальним при виборі, але його також слід враховувати, щоб будинок, збудований у стилі бароко, не виглядав «білою вороною» у котеджному селищі у стилі кантрі або High Tech.
Вибирати стиль необхідно ще до придбання ділянки, щоб уявляти, наскільки гармонійно він впишеться в простір. Наприклад, якщо площа ділянки велика, то можна збудувати будинок у стилі австрійського шале або замку. На невеликих ділянках доречно виглядатиме будинок, зведений у стилі модерну або мінімалізму.
Існує безліч стилів в архітектурі, найбільш популярні і поширені наступні варіанти:
- Класика.
- Барокко.
- Модерн.
- Ампір.
- Еклектика.
- Замковий.
- Скандинавський.
- Шато.
- Мінімалізм.
- Готика.
- Американський кантрі.
- Шале.
- Конструктивізм.
- Ардеко.
Класика не потребує особливого представлення чи реклами. Це справді стиль, який ніколи не вийде з архітектурної моди. Простота ліній і форм, чіткість конструкцій створює відчуття комфорту і затишку, в таких будинках немає химерності, що відштовхує. Симетрію та строгість форм архітектори намагаються «пом'якшити» цікавими елементами ліпнини, барельєфами. Також для будинків, збудованих у класичному стилі, обов'язково наявність колон або їх імітації.
Скандинавський стиль – це функціональність та прихильність до природних матеріалів. Тут немає яскравих форм, помітності, суворий клімат Скандинавії змістив акценти пріоритетності у напрямі раціональності та комфорту. Для цього стилю характерне використання таких матеріалів, як деревина, камінь, скло та кераміка. Скандинавський будинок – це тиха гавань, де вам завжди буде затишно та спокійно, це символ елегантності та повного єднання з природою. Досить близький до цього напряму – фінський мінімалізм.
Замковий стиль – це великі форми та масивні стіни з відсутністю прикрас на них. У цьому напрямі також немає архітектурних надмірностей. Дуже поширена думка, що люди, які обирають цей стиль для будівництва майбутнього будинку, реалізують таким чином дитячу мрію про власний замок. Будинки у замковому стилі естетично витримані, в них поєднуються сучасні тенденції та найкращі досягнення замкового будівництва Середньовіччя.
При виборі стилю майбутнього будинку не рекомендується прагнути слідувати останнім модним віянням. Архітектурна мода непостійна, а будинок будуватиметься не на один рік, а для кількох поколінь сім'ї. І саме побажання та смаки тих, хто житиме в будинку, мають бути визначальними.