Ретельна та скрупульозна робота над проектом будинку обов'язково «окупиться» у майбутньому. Адже лише за належної підготовки можна бути впевненим у тому, що буде збудовано будинок вашої мрії.
Щоб побудувати ідеальний будинок, необхідно визначитися зі своїми уподобаннями та побажаннями. Які моменти слід чітко проговорити та продумати?
- Зручність та ергономічність. Наприклад, рекомендується зробити вихід з гаража відразу в кухню, щоб занести покупки з магазину, або продумати вихід зі спальні у ванну та вбиральню. Це допоможе заощадити час на ранкові збори та забезпечить збереження приватності.
- Простір. В ідеальному будинку обов'язково має бути великий хол. Не можна недооцінювати важливість цього комунікативного центру будинку. Хол – це зона найактивнішого руху. Також слід подбати про оптимальну висоту стель у будинку: у вітальні рекомендується зробити висоту не менше 3 метрів, а в інших кімнатах – 2,7 м.
- Порядок. Щоб бути впевненим у тому, що у збудованому будинку буде порядок, потрібно, щоб площа вітальні була приблизно 25 м.2. Обов'язково в будинку продумайте наявність господарських приміщень, таких як комори, вбиральні та ін.
- Приватність. Будинок з відкритою вітальнею – не найкращий варіант. Яка б не була дружна сім'я, іноді кожному необхідний його особистий простір і можливість самому обирати, коли і з ким спілкуватися.
- Взаємодія із природою. Рекомендується облаштовувати терасу, на яку можна вийти не з вітальні, а з кухні або їдальні. Крім того, що шлях на терасу з вітальні або холу займає більше часу, просто зручніше з чашкою чаю відразу з кухні вийти на терасу і насолодитися чаюванням на природі.
Вибираючи проект будинку, слід враховувати і спосіб життя сім'ї: чи буде в будинку бібліотека чи більярдна, чи приїжджатимуть до вас багато гостей чи родичів, чи вам потрібно два гаражі чи ні.
Звичайно ж, індивідуальний проект з урахуванням усіх потреб – це ідеальне рішення для вашої мрії. Але треба розуміти, що замовити його в архітектурному бюро коштуватиме чималі гроші. Більш доступний шлях – це вибір готового проекту і адаптація його під конкретну сім'ю. Якщо ви вибираєте шлях розробки проекту з архітектором, будьте готові відповісти на великий список питань, ось кілька з них:
- Чи є необхідність зовнішнього розвитку будинку (чи господарський споруди на ділянці чи тераса).
- Поверховість будинку, наявність сходів та оригінальних архітектурних форм.
- Продуманість розташування кімнат, чи будуть свідомо галасливі зони в будинку та їх віддаленість від спалень.
- Як буде розташований будинок на ділянці, його орієнтація за сонцем та вітром, чи є перепади висот?
- Чи планується прибудовувати до будинку гараж, чи він буде розташований на ділянці окремо.
- Яка кількість людей постійно проживатиме в будинку, їхній спосіб життя.
При розробці проекту ідеального будинку слід орієнтуватися виключно на ваші потреби, не варто гнатися за модними тенденціями чи «дивитися» у бік сусідів, не потрібно, щоб архітектурний стиль домінував над плануванням. В ідеальному будинку саме вам має бути затишно та комфортно.