Газоблок чи газобетон – дуже популярний матеріал у сегменті приватного будівництва. До його складу входять цемент, вапно, пісок та вода з газоутворювачем. Під впливом високих температур суміш набуває комірчастої структури, яка і визначає плюси та мінуси даного будівельного матеріалу. Щоб ухвалити рішення, чи будувати будинок із газоблоку, слід вивчити всі його особливості.
Газоблок має такі переваги:
- Легкість матеріалу, обумовлена його низькою густиною.
- Низький коефіцієнт теплопровідності.
- Відмінні звукоізоляційні якості.
- Паропроникність.
- Високий рівень геометрії, похибка газобетонного виробу не перевищує 1 мм.
- Швидкість та простота монтажу.
Технологія роботи з газобетоном дуже проста, також багатьох приваблює відносно невисока вартість матеріалу. Але справедливо буде розповісти і про недоліки цього будівельного матеріалу.
Мінуси газобетону:
- Цей матеріал дуже гігроскопічний, а отже, необхідно ізолювати його зовні та всередині від вологи. Вбираючи вологу з навколишнього повітря, газоблок починає в холодну пору року руйнуватися - тріскати і втрачати свої теплоізоляційні властивості.
- Низька морозостійкість. Найкращими показниками має газобетон із маркуванням D500, тому рекомендується використовувати саме його для будівництва. В іншому випадку необхідно продумати додаткове утеплення будівлі.
- Газоблок досить крихкий, що може призвести до появи тріщин у стінах при коливаннях ґрунту. Великі тріщини здатні пошкодити внутрішнє оздоблення приміщення, а дрібні – стати містками холоду.
- Газобетон недостатньо добре тримає навантаження, тому при закріпленні у стінах полиць чи карнизів рекомендується використовувати спеціальні дюбелі.
- Великі габарити блоків приховують товщину стін та зменшують житловий простір будинку мінімум на 5-10 %.
- Вапно, що міститься в газобетоні, швидко окислює залізо - сітку обрешітки і арматуру.
- Для будівництва із газоблоків необхідно використовувати спеціальний будівельний клей, що збільшує кошторис будівництва.
- Великий відсоток крадіжок із будинків із газобетону. Зловмисники просто випилюють бензопилою отвір у стіні будинку.
Перераховані недоліки можуть налякати потенційних власників будинків, але якщо підійти до питання будівництва з усією відповідальністю, то багатьох неприємностей можна буде уникнути. Наприклад, рекомендується використовувати не металеву, а полімерну арматуру для усунення проблеми корозії.
Також зробивши вибір на користь сучасних теплоізоляційних матеріалів, можна вирішити питання комфортної температури в будинку та дотримання вимог до будівництва. Товщина стін будинку повинна становити 600 мм, оскільки максимальна товщина газоблоків – 500 мм, то необхідно застосовувати додатковий шар утеплення. Проблему гігроскопічності можна легко вирішити, проклавши шар гідроізоляції між фундаментом та блоками.
Газоблоки – гарний варіант для приватного домобудування, це нескладна та надійна технологія будівництва, яка не потребує спеціальних навичок і тому доступна багатьом.