Підвіконня є обов'язковим конструктивним елементом будь-якого вікна та виконує не тільки практичну, але й естетичну функцію в будинку.
Від якості установки залежить те, наскільки добре він справлятиметься зі своїми основними завданнями:
- Захист від холоду.
- Декоративна підставка для квітів.
- Полиця для зберігання різних предметів.
- Оздоблення інтер'єру.
Правильно змонтоване дерев'яне підвіконня відмінно виконуватиме всі ці функції. Він зробить квартиру теплою та затишною, надасть особливого шарму будь-якому інтер'єру.
Що потрібно знати про встановлення дерев'яного підвіконня
Перше правило встановлення будь-якого підвіконня – це грамотна ізоляція та надійне кріплення. Саме від цих двох параметрів залежить термін служби виробу. Хороша ізоляція запобігає промерзанню підвіконня та захистить його від передчасного руйнування, а надійне кріплення дозволить витримувати великі навантаження.
Попереднім етапом монтажних робіт є підготовка стін. Вона включає очищення поверхні від сміття і будівельного матеріалу, а також згладжування всіх нерівностей і грунтовку віконних швів. Довжина очищеної поверхні повинна бути на 10 сантиметрів більша за ширину вікна.
Сам процес встановлення складається з кількох етапів:
- Виставляти підвіконня під невеликим кутом нахилу у бік приміщення.
- Установка вимірів, якими буде лягати розчин.
- Укладання розчину на поверхню (виробляється на півсантиметра вище за виміри).
- Зняття надлишок розчину за допомогою шпателя.
- Кріплення підвіконня до віконної коробки.
Як розчин можна використовувати гіпс, цемент або шпаклівку. Для більш надійного кріплення можна прикрутити підвіконня до віконної коробки за допомогою шурупів. Нижня частина дошки обробляється спеціальними водовідштовхувальними засобами, які захищають деревину від дії вологи.
Місця стиків підвіконня з віконної рами необхідно зашпаклювати спеціальними акриловими складами. Вони забезпечують герметичність конструкції, захищають від вологи і не тріскаються при усадці стін. Для підвіконь, що виступають із стіни, слід використовувати дерев'яні опори або спеціальні консолі.
За наявності деякого досвіду будівельних робіт встановити дерев'яне підвіконня можна своїми руками. Однак цей процес досить складний і потребує навичок у роботі з будівельними матеріалами, знань характеристик та властивостей деревини. Щоб бути впевненим у якісному результаті, монтажні роботи краще довірити професіоналам.