Стан автомобіля, який довгий час перебуває під відкритим небом, згодом погіршується: фарба вигоряє, деталі та вузли зазнають корозії. Виною цьому є вплив чинників довкілля. Щоб продовжити термін експлуатації автомобіля, власникам рекомендується зберігати його у закритому паркінгу чи гаражі. Перший варіант пов'язаний з регулярними та чималими за розміром витратами. А ось власний гараж – це зручніший і вигідний варіант.
Одним з найдешевших видів є металевий гараж типу «черепашка» або збірний гараж із металевих листів. Вартість такої будови, напевно, одна з небагатьох її переваг, оскільки мінуси цього варіанта значні. У металевому гаражі автомобіль зазнаватиме перепадів температур, практично так само, як і на вулиці. У металевій коробці збирається конденсат, який прискорює процеси корозії корпусу, тому краще будувати теплий гараж.
Перед тим, як розпочинати будівництво гаража, слід ретельно зважити свої фінансові можливості, це допоможе визначитися з вибором матеріалу.
Рекомендовані матеріали для будівництва бюджетного гаража:
- Стара цегла. Цей матеріал дозволить побудувати теплий і грунтовний гараж, але він буде естетично непривабливим, а значить, у власника авто виникне бажання оштукатурити будову. Саме оздоблювальні роботи можуть перекреслити всю економію від використаної цегли.
- Профнастил. Гараж з профнастилу потребує обов'язкового утеплення, інакше він не сильно відрізнятиметься від звичайної металевої «черепашки». Для будівництва необхідно звести каркас із дерева або металу. Це досить швидкий та недорогий варіант для будівництва гаража.
- Сендвіч панелі. Побудувати гараж із сендвіч-панелей можна власними силами. Вони великі за розміром, що прискорює процес зведення, а монтувати їх слід на металевий чи дерев'яний каркас. Ці тришарові плити з утепленням усередині не вимагають додаткового внутрішнього або зовнішнього оздоблення. Вони надійні та довговічні, а також не дають усадки.
- OSB-плити. Цей пиломатеріал не піддається впливу вологи завдяки своїй особливій тришаровій текстурі. Плити мають достатні великі розміри, для них необхідно зводити каркас. Зовні такий гараж можна обробити сайдингом, а усередині утеплити пінопластом або мінеральною ватою.
Після того, як ви визначитеся з матеріалом, можна приступати до створення проекту. Проста прямокутна коробка 4 на 6 метрів і висотою 2 метри – це оптимальний варіант для будь-якого автомобіля (для мікроавтобусів рекомендується зробити стелю вищою). Для легкого гаража не потрібно міцного та солідного фундаменту, що суттєво зменшує вартість будівництва. Наприклад, при використанні сендвіч-панелей достатньо стрічкового фундаменту та залитих стяжкою з бетону підлог.
Зведення каркасу та обшивка його одним із запропонованих варіантів матеріалів – основні моменти при будівництві гаража. Оптимізувати вартість будівництва допоможе і вибір на користь односхилого даху. Єдине на чому не рекомендується економити - це надійні ворота, які не тільки забезпечують збереження вашого автомобіля, але і є "обличчям" всієї будівлі.