Будь-хто, хто займається будівництвом будинку, рано чи пізно стикається з проблемою вибору будматеріалів. Це дуже важливий етап будівельних робіт, від якого залежить якість та термін служби майбутньої споруди. Якщо ви недостатньо компетентні у цьому питанні, краще звернутися за допомогою до професіоналів. Фахівці компанії Malka допоможуть вам визначитися з вибором матеріалів для вашого майбутнього будинку та дадуть відповідь на найважливіші питання.
Основне призначення нагелів
Полягають звичайні штирі, встановлені перпендикулярно до осі елементів з зрубів. Основне призначення нагелів - запобігання усунення певних елементів суміжних зрубів по відношенню один до одного.
При тривалій експлуатації, внаслідок впливу зовнішніх факторів, будь-яка деревина піддається деформації. Нагелі дозволяють запобігти таким деформаціям за рахунок високоміцних кріплень, якими вони з'єднують вінці брусів. За різних механічних впливів вони працюють на вигин, не даючи стіні деформуватися.
Різновиди нагелів
В основі класифікації нагелів лежать такі характеристики, як форма та матеріал виготовлення.
За формою дані пристрої поділяються на:
- пластинчасті;
- циліндричні.
Залежно від матеріалу розрізняють такі види нагелів:
- пластмасові;
- дерев'яні;
- сталеві.
Найчастіше при будівництві котеджів або будинків із дерева використовуються сталеві циліндричні або дерев'яні нагелі круглої форми. Сталеві нагелі виготовляють із труб або арматури. Недоліком пристроїв з арматури є утворення щілин між зрубами, а також усадка брусів.
Найефективніше використовувати дерев'яні нагелі з дуба або берези. Вони забезпечують найбільшу жорсткість конструкції. При цьому перед установкою необхідно посвердлити у зрубах невеликі отвори, щоб нагелі легко проникали у пази. Установка здійснюється в шаховому порядку перпендикулярно до осі зрубів з кроком приблизно 200 см.
Дуже важливо, щоб вологість нагелів відповідала вологості брусів. Правильне використання нагелів дозволить створити максимально міцну конструкцію, яка зможе витримати навіть землетрус.