Маючи у своєму розпорядженні земельну ділянку, Ви стикаєтеся із завданням вибору оптимального матеріалу для будівництва заміського будинку. З погляду естетичності та екологічності, варто звернути свою увагу на дерево, яке чудово поєднується з будь-яким ландшафтом.
Дерев'яний будинок може бути каркасним або із бруса. Залежно від вибору матеріалу різниться технологія монтажу.
Створення проекту
Після того, як Ви приймете остаточне рішення та визначитеся з матеріалом для дому, необхідно створити детальний проект. Проект має містити поверховий план та докладні виміри кожної кімнати. Виконати подібне завдання самостійно практично неможливо за умови, що з проектуванням Ви стикаєтеся вперше. Лише досвідчені фахівці зможуть виконати всі розрахунки з урахуванням Ваших вимог.
Заливання фундаменту
Створюючи дерев'яний будинок своїми руками, фундамент можна зводити одного із двох типів:
- стовпчастий;
- стрічковий.
Стовпчастий фундамент – це зручний та недорогий варіант. Він складається з арматурних, залізобетонних чи монолітних стовпчиків, які рівномірно розміщуються по периметру будівлі. Стовпчики можуть заливатись з бетону прямо на будівельному майданчику або збиратися з окремих заводських блоків. Між стовпами виконується стяжка за допомогою арматури. Стовпчастий фундамент підходить тільки для тих будинків, де не передбачено підвальне приміщення.
Стрічковий фундамент підійде для всіх типів будинків, адже він здатний витримати значну вагу конструкції. Такий фундамент передбачає підвал чи цокольний поверх. Стрічковий фундамент також може бути монолітним та збірним.
Будівництво стін
Переважна більшість забудовників, які задаються питанням, як зробити дерев'яний будинок, вибирають собі каркасний тип будівництва. Вартість будівництва такої будівлі набагато нижче, ніж у разі будівництва будинку з оциліндрованої колоди. Будувати каркасні будинки дуже просто, достатньо створити дерев'яний каркас, а потім облицьовувати його з двох боків оздоблювальним матеріалом. Весь простір між внутрішньою та зовнішньою стіною заповнюється утеплювачем. Саме від якості утеплювача залежать основні теплоізоляційні характеристики готової будівлі. Не менш важливо вибирати правильний матеріал для зовнішнього облицювання, адже він має бути стійким до потрапляння вологи, зміною температури, а також стійким до займання.