Каркасні будинки відрізняються підвищеною міцністю і можуть споруджуватись на ґрунті будь-якого типу. Навіть на піщаних ґрунтах, де звичайні будинки будувати не рекомендують, каркасні будинки можуть простояти десятки років. Також споруди каркасного типу можна будувати на обмерзлих ґрунтах у холодних кліматичних зонах. Найдивовижніше, що для міцності будинку зовсім не обов'язково заливати потужний монолітний фундамент. Існує кілька різновидів фундаментів, які можна використовувати. Головна вимога - точне дотримання технології, саме для цього необхідні висококваліфіковані фахівці з багаторічним досвідом роботи.
Види фундаментів
Фундамент підбирається та розраховується з урахуванням типу ґрунту та архітектурних особливостей будинку. На складних грунтах може знадобитися більш глибоке закладання паль, тому проектування фундаменту може здійснюватися виключно спеціально навченими людьми. Як основні, використовують такі види фундаментів для каркасного будинку:
- Стрічковий;
- Гвинтовий;
- Плитний.
Стрічковий дозволяє отримати високу міцність готової будівлі, проте має і негативні сторони – виконати перепланування будинку буде неможливо, а вартість закладки є досить значною. Гвинтовий фундамент обійдеться набагато дешевше, а завдяки глибокій закладці паль може дозволити споруджувати льох або підвал. Якщо ґрунт відрізняється високим вмістом ґрунтових вод, найкращим варіантом стане плитний фундамент. В його основі лежить плоска залізобетонна опора, що підтримує стійкість будівлі на слизьких ґрунтах. З цієї причини фундамент часто називають «плаваючим».
Важливість правильного підрахунку
Самостійний розрахунок фундаменту або звернення до некваліфікованих робітників може спричинити серйозні наслідки. Адже фундамент повинен витримати тиск несучої конструкції, забезпечити безпеку та стійкість до руйнування ґрунтовими водами. Каркасні будинки не потребують потужних фундаментів, але навіть дрібнозаглиблена основа має проектуватися та споруджуватися професійними будівельниками.