Будівництво лазні вимагає наявності досвіду та відповідних знань. На етапі підготовки важливо визначитися із матеріалом. Побудувати лазню можна з дерева, цегли, бетонного моноліту та навіть каменю. Але як основний і найбільш затребуваний матеріал використовується все ж таки деревина.
Дерево – це екологічно чистий матеріал, який чудово зберігає тепло. Стіни дерев'яної лазні «дихають» і не потребують додаткової вентиляції. Встановлення простої вентиляційної решітки зазвичай цілком достатньо для того, щоб у приміщенні зберігався комфортний мікроклімат.
Щоб дерево менше піддавалося гниття, краще використовувати зимовий ліс, така деревина відрізняється вищими показниками густини. Але навіть у цьому випадку необхідно дати зрубу відстоятися, перш ніж повноцінно експлуатувати лазню.
Вибір місця для будівництва
Лазня може бути зведена окремою будівлею, а можна прибудувати її до будинку, літньої кухні або будь-якої іншої житлової споруди. Існує стереотип, що з'єднання лазні з будинком може стати причиною утворення вогкості та плісняви у приміщенні. Насправді ж при дотриманні правильної технології будівництва, правильно прокладеної гідроізоляції та вентиляції, істотних проблем не виникає. З іншого боку, окрема баня – це більш раціональне рішення з погляду пожежної безпеки. Крім того, невелика веранда біля входу в парильню служить чудовою прикрасою всього двору і може замінити альтанку.
Досвідчені будівельники рекомендують при будівництві лазні враховувати також сторони світла. Так, двері краще розташувати на південь, що значно спростить завдання з розчищення снігу в зимову хуртовину, а ось вікна рекомендується розташовувати на заході, так у них потраплятиме більше світла вечорами. Ні для кого не секрет, що в лазню ходять переважно ввечері.
Етапи будівництва
Спочатку необхідно закласти фундамент споруди. Найбільш виправданий у цьому випадку стовпчастий фундамент, який тримається на бетонних палях. Стіни дерев'яного зрубу зводять з хвойних порід дерева – ялини чи сосни, а внутрішнє оздоблення зручно виконувати з тополі, вільхи чи осики, які мають низьку теплопровідність та відмінну вологостійкість. Якщо підлога теж дерев'яна, їх необхідно регулярно розбирати і провітрювати, щоб запобігти гниття.
Будівництво лазні – відповідальне завдання, все від вибору місця для закладки фундаменту та до деталей внутрішнього оздоблення має бути виконане за суворими правилами. Саме тому необхідно довіряти будівництво лазні виключно професіоналам, що мають багаторічний досвід та належні навички.