Каркасне будівництво набуло широкого поширення завдяки високій функціональності та практичності. Технологія дозволяє побудувати будинок з мінімальними витратами на будівельні матеріали, а тому каркасне житло стало чудовою альтернативою тісним міським квартирам. Лише за останні кілька років поблизу Києва з'явилися тисячі будинків, споруджених за технологією каркасного будівництва. Забудовники цінують високу швидкість будівництва, невеликі витрати, зручність у використанні будинку.
З чого складається каркасний будинок
Основним елементом заміського будинку, збудованого за такою технологією, є внутрішній каркас. Власне, звідси й з'явилася назва технології. У більшості випадків каркас виготовляється з дерева, хоча бувають винятки, коли його споруджують із металу. Каркас обшивається з внутрішньої та зовнішньої сторони оздоблювальними матеріалами. Як обшивку можуть бути використані:
- Листи OSB;
- Фанера;
- Вагонка;
- Брус-імітація;
- Блок-хаус.
Внутрішній простір, що утворюється при цьому, заповнюється теплоізоляційними матеріалами. Для утеплення може застосовуватись:
- Мінеральна вата;
- Скловата;
- Пінопласт;
- Пінополістирол.
Будівництво каркасного будинку виконується безпосередньо на будівельному майданчику. Основне навантаження припадає на каркас, тому важливо монтувати його з дотриманням усіх основних правил та будівельних норм.
Переваги каркасного будівництва
Каркасні будинки стійкі до деформацій, вони демонструють стійкість до дії довкілля, відрізняються високою жорсткістю та тривалим періодом експлуатації. Елементи каркасної стіни можуть збиратися повністю вручну або виготовлятися з виробництва. У другому випадку на ділянку доставляються замовлені за розміром щити, які відразу монтується утеплення. Це скорочує терміни будівництва будинку. У будь-якому випадку, для будівництва будинку за каркасною технологією необхідно знайти висококваліфікованих робітників, які добре знайомі з принципами роботи та мають у розпорядженні необхідний інструмент.