Кожен, хто хоч раз балував себе смачними шашликами на заміській ділянці, знає, як виглядає пекти барбекю. Вона є так званим вуличним каміном, який дозволяє готувати різноманітні страви на вогні. Такий спосіб приготування їжі був винайдений французами ще XVI столітті, саме вони дали йому назву. І хоча принцип роботи печі залишився тим самим, завдяки сучасним технологіям вона значно вдосконалилася. Тепер у печах барбекю можна встановлювати коптильні, рожни, гриль або духовку та готувати абсолютно будь-які страви різного ступеня складності.
Компанія Malka займається будівництвом альтанок із барбекю для заміських ділянок. Наші клієнти часто запитують, чи можна звести таку споруду самостійно і що для цього потрібно. Ми спробуємо допомогти вам розібратися у цьому питанні.
Особливості будівництва барбекю своїми руками
Стандартна конструкція барбекю складається з топки з мангалом, димозбірника та димоходу. Деякі більш складні варіанти можуть включати плиту або духовку. Основне завдання при будівництві барбекю – створити максимально безпечні та комфортні умови для приготування шашлику та інших страв на свіжому повітрі. Для цього необхідно дотримуватись таких правил:
- Під час розрахунку висоти фундаменту враховується рівень води під час дощу. Надійний захист глини та піску від вимивання продовжить термін служби вашої печі.
- Обов'язковим елементом барбекю є покрівля. Вона дозволить вам насолоджуватися відпочинком на природі за будь-яких погодних умов.
- Згідно з правилами пожежної безпеки, забороняється розміщувати меблі на відстані трьох метрів навколо печі. Тому якщо ви плануєте будівництво барбекю з альтанкою, потрібно подбати про те, щоб розміри останньої були досить великими.
- Розміри печі визначаються необхідною функціональністю. Додаткові елементи, такі як коптильний апарат або варильні місця, не повинні надто навантажувати конструкцію.
- Для будівництва печі із водопроводом необхідно організувати зливну яму.
- p align="justify"> Важливим етапом будівельних робіт є планування розташування печі на ділянці. Вона повинна розміщуватись на безпечній відстані від електричних та газових ліній, а також дерев та чагарників. При цьому будівля повинна бути не дуже далеко від будинку, щоб зручно було підключати комунікації. Дуже важливо, щоб ваша піч не завдавала жодних незручностей сусідам.
Будівництво печі барбекю своїми руками – досить тривалий та витратний процес, що потребує чимало часу та зусиль. Тому якщо ви не до кінця впевнені у своїх здібностях, краще звернутися по допомогу до професіоналів.