Гараж - це не тільки місце зберігання автомобіля, часто в ньому здійснюються дрібні роботи з ремонту або просто зберігається госп.інвентар. Рідкісний власник авто відмовиться від надійного і теплого гаража. Якщо у вас на ділянці його ще немає, то можна придбати гараж (конструктор), що швидко зводиться, або побудувати класичний.
Алгоритм будівництва гаража представлений такими етапами:
- Створення проекту. У випадку з гаражем достатньо буде простого нарису майбутньої будівлі із зазначенням бажаних розмірів. Габарити гаража визначаються як величиною автомобіля, так і площею на ділянці, яку ви маєте в своєму розпорядженні. Якщо потрібний гараж з оглядовою ямою – це обов'язково слід відобразити в проекті, як і інші важливі елементи.
- Розбивка біля. Наразі проект необхідно «перенести» на конкретну земельну ділянку. За допомогою металевого прута або невеликого кілочка позначити кут гаража і від цієї відправної точки розмітити всю будову. Така візуалізація та перенесення реальних розмірів на місцевість допоможе об'єктивніше уявити положення гаража у просторі.
- Проведення земельних робіт. Для звичайного легкого гаража можна використовувати екскаватор при копанні траншеї під фундамент. На глибину закладки траншеї впливає рівень промерзання ґрунту, а також питома вага матеріалу, з якого планується будувати гараж.
- Закладення фундаменту. Щоб основа гаража вийшла максимально якісною, в траншею встановлюють опалубку, а потім металеву арматуру для надання більшої міцності. Фінальним етапом є заливання основи бетоном. У випадку з каркасним гаражем можна обмежитися стовпчастим фундаментом.
- Зведення стін. Цей етап може відрізнятися залежно від вибраного матеріалу. Так, якщо для гаража використовуються піноблоки, виганяти стіни починають після остаточного висихання фундаменту. Якщо для будівництва використовуються сендвіч-панелі або профнастил, слід побудувати каркас, набити решетування і до нього кріпити обраний матеріал.
- Дах. Односхилий дах - більш бюджетний і простий варіант, який не вимагає складної кроквяної системи. При будівництві гаража перекриття може служити одночасно і дахом. Балки рекомендується укладати впоперек гаража. Для покриття покрівлі рекомендується використовувати шифер або листи профнастилу, а як утеплювач можна взяти шлак або подібний матеріал.
- Вентиляція Вибір системи вентиляції для гаража визначається виключно фінансовими можливостями. Оптимальним варіантом для гаража вважають припливно-витяжну систему, яка самостійно регулює витрату повітря.
- Утеплення. Цей етап є обов'язковим. Його необхідність обумовлена вибором матеріалу стін: профнастил та піноблоки потребують додаткового утеплення, а сендвіч-панелі – ні.
- Фінальна обробка гаража. Остаточний вигляд гаража залежить виключно від побажань власника автомобіля та його фінансових можливостей. Якихось обмежень у цьому випадку немає.
Будівництво гаража – нескладне завдання, особливо якщо підійти до нього відповідально та ретельно продумати всі етапи робіт ще до початку закладання фундаменту.