Швидкомонтовані будинки використовуються як альтернатива традиційному будівництву. Особлива технологія дозволяє швидко отримати готовий для проживання будинок, весь процес зазвичай займає 5-8 тижнів. Однак приваблює не лише висока швидкість, а й низька вартість, адже витрати на спорудження будівель, що швидко зводяться, в рази менші, ніж при класичному варіанті будівництва.
Каркасні будинки: які переваги
Швидкомонтовані називаються каркасні будинки, які також відомі як канадські. В основі будівлі закладається міцний дерев'яний каркас, який обшивається з двох сторін гіпсокартоном і OSB-плитою. Усередині утворюється простір, що заповнюють утеплювачем. Залежно від необхідних підсумкових характеристик будівлі як внутрішній утеплювач може бути використаний пінопласт або базальтова вата. Практика показує, що каркасні будинки за рівнем теплоізоляції не поступаються двометровій цегляній стіні.
Додаткові переваги каркасних будинків:
- відсутність усадки;
- можливість розпочинати внутрішнє оздоблення відразу після завершення будівництва;
- здатність витримувати значні динамічні навантаження (не боятися навіть солідних землетрусів).
Якщо говорити про недоліки, то не можна забувати, що каркасні будинки є герметичними, а тому потребують заздалегідь продуманої системи вентиляції. Окрім того, власники відзначають низьку звукоізоляцію стін каркасних будинків.
Чи варто будувати каркасні будинки
Як і будь-який вид будівництва, каркасне має свої переваги та недоліки. Однак, за умови дотримання правильної технології монтажу, такі будівлі зможуть прослужити не одне десятиліття, втілюючи вашу мрію про власний затишний заміський будинок. При цьому початкові витрати власника мінімальні.