Однією з основних причин виникнення респіраторних захворювань є пересушене повітря у приміщеннях. Саме тому пік захворюваності припадає на холодну пору року, коли у цегляних будинках із централізованою системою опалення починається опалювальний сезон.
У таких багатоквартирних будинках і так повітря не відрізняється нормальним рівнем вологості, а в опалювальний сезон ситуація стає ще гіршою. Наслідком цього стає підвищена сухість слизових оболонок дихальних шляхів людини. Зниження природного захисного бар'єру призводить до захворювань, оскільки віруси спокійно проникають у організм.
Люди, які живуть у дерев'яних будинках, практично не схильні до респіраторно-вірусних інфекцій. У їхньому житлі зберігається відносна вологість повітря на рівні 40-50%, а саме ці цифри є оптимальними для проживання. Рівень вологості у будь-яких внутрішніх приміщеннях дерев'яного будинку не змінюється залежно від погодних умов за вікном. Ще однією перевагою деревини є її низька теплопровідність, яка спекотним літом дарує приємну прохолоду, а холодною зимою зберігає тепло. Отже, людям не доводиться використовувати додаткові обігрівачі, які також пересушують повітря.
Вчені вже не перший рік проводять різні дослідження на тему: чи є проживання у дерев'яному будинку ефективним засобом від стресу та хронічної втоми. Численні опитування респондентів, які у різний час проживають у дерев'яних будинках, містять виключно позитивні відгуки про покращення самопочуття людей.
Проживання в дерев'яному зрубі, який має свою особливу цілющу енергетику, благотворно позначається на фізичному та емоційному стані людини. У будинку з натуральної деревини набагато комфортніше та легше дихається, проходить почуття хронічної втоми та недосипання. Підвищується сама якість сну, тому що в дерев'яних будинках панує невимовна атмосфера спокою та умиротворення.
Також майже всі опитуваних відзначали особливий чарівний запах дерев'яного зрубу. Фітонциди, що містяться в деревині, здатні ефективно вбивати різноманітні хвороботворні мікроорганізми. Таке повітря набагато корисніше за міське, оскільки воно підвищує газообмін у легенях і полегшує дихання. Саме тому лікарі рекомендують людям, які страждають на хронічні захворювання органів дихання, наприклад, астматикам, переїжджати жити в будинки з натурального дерева.
Проживання в дерев'яному будинку – простий та дуже ефективний спосіб зберегти, а в деяких випадках і покращити здоров'я.