При облаштуванні тераси дуже важливо приділити належну увагу підлоговому настилу. Саме він створює той комфортний майданчик, на якому так приємно проводити теплі літні вечори. Крім великих навантажень, він повинен витримувати складні погодні умови, оскільки весь час знаходиться просто неба. Велике значення в процесі розстилання покриття має якість використовуваного матеріалу і грамотне виконання роботи. Фахівці компанії Малка готові поділитися досвідом та допомогти вам із цим процесом.
Підготовка основи для підлоги
Насамперед потрібно підготувати основу для покриття. При цьому слід пам'ятати, що висота підлоги на терасі дещо нижча, ніж у всьому будинку, тому необхідно згладити різницю, закривши щілину за допомогою плінтуса. В іншому формування основи тераси мало чим відрізняється від аналогічного процесу у будинку.
Для початку необхідно зняти верхній шар ґрунту, постеливши на його місце агроплівку і надійно її зафіксувавши. Ця процедура допоможе запобігти зростанню бур'янів. Якщо знехтувати нею, згодом трава заповнюватиме щілини між дошками, порушуючи цілісність конструкції. Майданчик потрібно добре утрамбувати таким чином, щоб у просторі під підлогою не накопичувалася вода. Для більшої надійності можна сформувати дренажну канаву, яка виводитиме зайву вологу із простору під фундаментом.
Поглиблення для фундаменту не слід робити занадто великим, тому що тераса має лише легкі перегородки та дерев'яний дах. Невеликої западини глибиною 15-20 см буде цілком достатньо. Фундамент може складатися з опорних стовпів або повністю заливатись бетоном, залежно від характеристик ґрунту та складності конструкції тераси.
Вибір та обробка матеріалу
Як матеріал для настилання підлоги найкраще використовувати соснові дошки. Вони добре переносять складні погодні умови та мають досить високу міцність. Наявність спеціальних борозен захищає матеріал від руйнівної дії довкілля: дощу, вітру та сонця. У зимовий період дошки з сосни добре переносять заморозки і не заледеніють, зводячи до нуля ймовірність отримання травми внаслідок падіння.
На підготовлений фундамент ставляться лаги, оброблені антисептиком, після чого можна приступати до укладання дощок. Всі матеріали покриваються особливими засобами від гниття, які допомагають продовжити термін служби конструкції. Покриття кріплень також повинно мати антикорозійні властивості.
Якщо врахувати всі перераховані вище поради, постелити підлогу на терасі можна самостійно. Однак для непрофесіоналів цей процес є досить складним. Щоб не довелося робити роботу двічі, краще одразу звернутися за допомогою до фахівців.