При будівництві дерев'яного будинку з бруса дуже важливо дотримуватися правильної технології кріплення бруса нагелями. При дотриманні цієї умови будівництво будинку не здаватиметься непосильним завданням, а результат вас обов'язково порадує. То що таке нагелі і як вони впливають на міцність дерев'яних стін?
Нагелі – це штирі (їх ще іноді називають канти), які встановлюють усередині колод та брусів у момент зведення стін. Основне призначення цих «цвяхів» полягає в тому, що вони запобігають деформації стін при висиханні бруса. Нагелі надають міцності та стійкості вашому дерев'яному будинку, а також допомагають уникнути розтріскування бруса.
Види нагелів
Існують дерев'яні, металеві та пластикові нагелі. Також їх можна класифікувати формою на пластинчасті, квадратні та циліндричні. Металеві штирі можуть бути арматурного типу або виконані з труб, найчастіше використовують циліндричні нагелі зі сталі. Арматурні штирі, що мають рельєфну поверхню, можуть призвести до таких небажаних наслідків, як поява зазорів між вінцями.
Будівельники рекомендують все ж таки застосовувати виключно дерев'яні нагелі, переважно березові або дубові. Світові експерти в галузі будівництва дерев'яних будинків стверджують, що найоптимальнішим варіантом є штирі із квадратним перетином.
Особливості монтажу
При монтажі нагелів існує два дуже важливі моменти: встановлювати їх слід строго перпендикулярно в шаховому порядку, дотримуючись кроку не менше 150 см. Найбільш поширеними при будівництві будинків і бань є нагелі діаметром 25 мм і довжиною від 20 до 35 см. Такий розмір дозволяє скріпити 2 -3 вінця. Щоб брус щільно ліг, верхній нагель необхідно «утопити» у верхньому брусі, це забезпечить надійність та міцність конструкції. При правильній споруді будинку йому не страшно навіть таке природне явище, як землетрус. Другим моментом, який необхідно звернути увагу, це вологість нагелів. Вологість нагелів має збігатися з вологістю бруса, з якого зведені стіни.
Слід зазначити і деякі незначні недоліки цих скріплювальних елементів: дерев'яні нагелі досить дорогі і вони не повною мірою забезпечують міцність верхніх малонавантажених вінців і в тих місцях можливі вигини.