Полком називають широкий стелаж у лазні, призначений для лежання. Він є основним елементом інтер'єру парильні та будується з урахуванням особливих правил, продиктованих специфікою експлуатації приміщення. Якщо ви хочете самостійно облаштувати парну, слід ознайомитися з деякими особливостями спорудження цих елементів, щоб створити максимально комфортну та безпечну атмосферу для себе та своїх близьких. Спеціалісти компанії Malka Київ завжди готові вам у цьому допомогти.
Особливості конструкції полків для лазні
У народі банні полиці називають лавками, оскільки за своєю конструкцією вони нагадують звичайні лавки різної висоти.
Основними елементами конструкції полків є:
- Каркас для кріплення.
- Настил із шліфованих дощечок.
Каркас є основою для формування стаціонарного настилу з дощечок. Найчастіше він створюється із опорних стійок, з'єднаних поперечними перемичками. У поодиноких випадках його роблять за принципом косоура зі сходами банних полків. Любителі фінської лазні вважають за краще використовувати техніку будівництва каркаса без опор, що нагадує залізничну полицю.
Настил із осинових або липових дощечок кріпиться до каркаса і служить лежаком або сидінням для банщиків. Його також можна зробити у вигляді розбірної конструкції, яку легко сушити та провітрювати. Стандартний настил складається зі спинки сидінь, боків полків, спеціальних банних подушок і пристосувань для лежання.
Як підібрати розміри полків
При виборі розмірів полків для майбутньої парильні керуються площею та комплектацією приміщення, побажаннями господарів та правилами техніки безпеки.
Далі наведено оптимальні розміри стандартних полиць для лазні.
- Ширина стелажу може становити 40, 60, 90 або 150 см, залежно від площі та комплектації парилки.
- Нижня полиця розміщується на відстані 30 см від рівня підлоги; простір від верхнього полиця до стелі має становити щонайменше 110 див; відстань між полицями може бути від 40 до 60 див.
- Щоб на полиці було зручно лежати хоча б із зігнутими колінами, її довжина повинна становити щонайменше 150 див.
- Середній розмір бруса для каркасу полиць складає 50х70 мм. При цьому ширина дошки повинна вчетверо перевищувати її товщину. Це необхідно, щоб дошки добре просихали.
При формуванні каркаса необхідно враховувати товщину дощок для стелажів: чим товщі дошки, тим менше опор потрібно їх стійкості. Щоб ніжки краще збереглися, потрібно уникати постійного контакту з мокрою підлогою. Для цього можна використати спеціальні гумові прокладки.