Будівництво лазні полягає не тільки у зведенні стін та формуванні певного мікроклімату. Створення внутрішнього інтер'єру є не менш важливим етапом, який потребує певних знань та навичок. Від правильності підбору та розташування стелажів залежить ваш комфорт та безпека, тому до цього процесу слід підійти дуже відповідально. Фахівці компанії «Малка» готові поділитись з вами основними правилами оформлення інтер'єру дерев'яної лазні.
Вибір матеріалу для створення стелажів своїми руками
Полиць – це широкий стелаж, на якому паряться у лазні. Він є одним з найважливіших елементів внутрішньої обробки парильні. Перше, на що слід звернути увагу під час розробки полків – це грамотний підбір матеріалів.
Тривале та комфортне використання деревини можливе лише в тому випадку, якщо вона відповідає певним вимогам:
- Низька теплопровідність.
- Висока волокнистість матеріалу.
- Низький рівень вмісту смол.
- Стійкість до впливу вологи та високих температур.
Вищезгаданим вимогам відповідають такі породи деревини, як липа, вільха, осика, африканське дерево або кедр. Не слід економити на якості дощок, оскільки від цього залежить тривалість їхньої служби.
Варіанти розташування стелажів
Від правильності вибору розташування полків залежить зручність експлуатації лазні. Існує кілька варіантів розміщення стелажів:
- Ступінчастий.
- Г-подібний.
- Купе.
Ступінчастий варіант передбачає розміщення полків у вигляді триярусної конструкції біля стіни або в одному з кутів приміщення. При цьому верхній ярус є набагато жаркішим, ніж нижній. Полиць, який знаходиться внизу, найкраще підходить для комфортного відпочинку та розслаблення.
При Г-подібному варіанті верхні та нижні полиці розміщуються біля однієї стіни, а середні біля іншої. Безперечною перевагою такої конструкції є її компактність.
Схему купе використовують в умовах максимально обмеженого простору. У ній використовуються всього два яруси, розташовані один над одним. Спеціальні кріплення дозволяють їм складатися, звільняючи вільний простір.
Способи кріплення
Найбільш зручний спосіб кріплення полків – розбірна конструкція. При такому варіанті всі дерев'яні елементи можна зняти для просушування і повісити назад. Конструкція повинна розміщуватись на деякій відстані від стіни. Для створення проміжку можна використовувати дерев'яні кубики, підкладаючи їх під стелажі в місцях кріплення. Дуже важливо ізолювати деталі, які стикаються зі статтю від попадання вологи. У цьому вам допоможуть спеціальні гумові прокладки.