Технологія дикого зрубу є одним із найдавніших способів будівництва будинків. Дикий зруб або дикий тес передбачає використання стовбурів дерев, очищених від кори за допомогою спеціальних інструментів.
Такий тип рубки підкреслює природну красу матеріалу, зберігаючи у своїй його експлуатаційні характеристики. Особливістю подібних будівель є застосування комлевих частин із збереженням частини кореневої системи дерева. Будинок у стилі дикої рубки має унікальний зовнішній вигляд і відрізняється своєю автентичністю.
Обробка колод для дикого зрубу
Кожен ствол, що використовується в технології дикого зрубу, ретельно обробляється і шліфується за допомогою рубанка та сокири. Особливістю даного методу є те, що в ньому не використовуються жодні механічні агрегати, підготовка колод здійснюється лише вручну.
Насамперед створюються пази та елементи з'єднань для стиків з іншими конструктивними елементами. Для встановлення стін попередньо готується фундамент, що забезпечує достатню здатність, що несе. Колоди укладаються в горизонтальному положенні. Такий спосіб укладання називається вінцевим, а кожен ряд зрубів – вінцем. Як утеплювач між колодами можна використовувати натуральні матеріали, такі як лляне полотно.
Стандартний діаметр колоди для дикого зрубу становить 18-30 см. Колоди з'єднуються один з одним за допомогою пазів, які мають форму півкола шириною 10-25 см, залежно від діаметра колоди.
Для будівництва використовується тільки свіжозрубані дерева хвойних порід. Вони попередньо просушуються та обробляються за допомогою спеціальних інструментів. Для кращого збереження основних експлуатаційних властивостей колод під час обробки рекомендується вирізати невеликі пропили завглибшки кілька сантиметрів по всій довжині.
Переваги будівництва будинків у стилі дикої рубки
Однією з найважливіших переваг дикого зрубу є наявність щільного захисного шару деревини, який видаляється за іншими технологіях (наприклад, під час підготовки оцилиндрованного колоди).
Серед інших переваг даного способу рубки:
- високий рівень теплоізоляції;
- екологічна чистота матеріалу;
- гарний повітрообмін;
- високий рівень теплоізоляції;
- унікальний зовнішній вигляд будівлі;
- міцність будови та стійкість до впливів навколишнього середовища;
- доступна вартість.