Дерев'яна вагонка є одним із найпоширеніших матеріалів для оздоблення стін. Таку популярність серед споживачів вона набула завдяки своїй довговічності та привабливому зовнішньому вигляду. Вагонка міцна, стійка до фізичного впливу та не змінює згодом свій колір на відміну від штукатурки. Її монтаж не вимагає спеціальної підготовки поверхні та за наявності певних навичок його можна виконати самостійно. Щоб зробити роботу максимально якісно, необхідно ознайомитись із деякими особливостями даного процесу. Фахівці компанії Малка готові вам допомогти.
Етапи оздоблювальних робіт
Перед тим як розпочати проведення оздоблювальних робіт, необхідно підготувати вагонку, обробивши її спеціальними антисептичними засобами та ретельно просушивши. Антисептичні засоби допоможуть захистити матеріал від грибкових захворювань та різних комах, а просушування запобігає руйнуванню деревини та продовжить термін її служби. Тільки після того, як переконаєтеся у відмінній якості матеріалу, можна починати виконувати укладання.
Монтаж дерев'яної вагонки починається зі створення решетування. Цей етап необов'язковий лише в тому випадку, якщо оздоблення стін проводиться у дерев'яній споруді. Обрешітка є звичайними дерев'яними рейками, прикріпленими до стелі або стіни на деякій відстані один від одного. Щоб правильно підготувати основу для кріплення вагонки, слід визначитися із напрямком її дощок. При стандартному вертикальному варіанті дерев'яні рейки монтують до підлоги та стелі. Горизонтальне розташування має на увазі кріплення рейок до стін. Щоб спрямованість решетування була максимально точною, необхідно використовувати спеціальний вивіс, що забезпечує акуратне та рівне монтування вагонки.
Після підготовки основи можна приступати до утеплення стін та проведення електропроводки. Проведення потрібно приховати за вагонкою, вивівши всі освітлювальні прилади та розетки. Вертикальну обшивку можна починати з будь-якого кута. Потрібно добре зафіксувати першу дошку, а далі все робити за аналогією, підрівнюючи дерев'яним молоточком. Важливо не перестаратися вбиваючи дошки, оскільки вони можуть деформуватися та порушити всю конструкцію.
Способи кріплення вагонки
Найчастіше дерев'яна вагонка кріпиться за допомогою спеціальних цвяхів з невеликими капелюшками. Також можна використовувати скоби, шурупи або степлери. Щоб надати обшивці більш естетичного вигляду, капелюшки цвяхів слід сховати в паз вагонки. Для запобігання іржі використовують кріплення з антикорозійним покриттям. На стиках косяків віконних та дверних отворів застосовуються спеціальні планки. Вони забезпечують рівне укладання матеріалу і згладжують усі нерівності.