Оздоблення стелі у дерев'яному будинку – процес серйозний і не завжди простий. Роботи з внутрішньої обробки будинку з дерева рекомендується починати через деякий час після закінчення будівництва, бажано почекати кілька років, щоб будова дала повне усадження. Якщо знехтувати цим етапом, може згодом статися деформація внутрішньої обробки.
У приватному дерев'яному будинку набагато більше варіантів дизайну стелі, ніж у стандартній квартирі багатоповерхового будинку. Насамперед таку свободу забезпечує висота стель та цікава конфігурація даху. Оздоблення стелі безпосередньо пов'язане з необхідністю його утеплення, тому стеля є багатошаровою конструкцією:
- настил;
- теплоізоляція;
- гідроізоляція;
- пароізоляція;
- оздоблення.
Виконання шару, що утеплює, залежить від конструкції даху, так якщо в будинку не передбачено горище, то утеплювати доведеться і скати покрівлі. За умови, що ця дія вже була виконана в процесі покрівельних робіт, то в будинку буде подвійне утеплення. Як матеріал для утеплення стелі можна використовувати мінеральну вату або пінопласт – це один із найпопулярніших варіантів. Обидва матеріали мають хороші теплоізоляційні та звукоізоляційні якості. При складній конструкції даху можна зупинити свій вибір на піноізолі, представленому у вигляді листів, у гранульованому або пінному вигляді.
Гідроізоляція забезпечує максимальний захист від попадання вологи згори. Виконують гідроізоляцію за допомогою спеціальних плівок або мембран:
- Псевдодифузні – такі мембрани мають низьку проникність (від 20 до 300 г/м на добу), тому їх не рекомендують використовувати для стель.
- Дифузних із паропроникністю від 400 до 1000 г/м на добу – відмінний варіант для внутрішньої сторони.
- Супердифузний – даний вид має паропроникність понад 1000 г/м, він стійкий до забруднення та запилення, тому його застосовують для зовнішньої гідроізоляції.
Як пароізоляційний матеріал можна застосовувати плівку або мембрану, а також спеціальну плівку, з одного боку якої приклеєна фольга.
Підшивка – найважливіша частина всієї конструкції. Фахівці рекомендують у будинку з дерева підшивку робити дерев'яною, може бути використаний брус, вагонка чи інші матеріали з деревини. Якщо майбутня стеля буде з вагонки або бруса, попередньо набивається обрешітка з рейок або брусків в залежності від обраного матеріалу.
Слід пам'ятати про наступний момент, вагонку необхідно кріпити спеціальними штифтами, а брус – довгими шурупами. Зверніть увагу, що при виборі класичного стилю при оформленні будинку вагонка може виглядати недоречно. У такому разі краще зупинити свій вибір на дерев'яних панелях, виготовлених з масиву. Більш бюджетними варіантами є панелі із МДФ або фанера, обклеєна плівкою, що імітує фактуру дерева.