Блок-хаус – стругана дошка, яку виробляють із круглих колод шляхом їх обрізки. Цей сучасний матеріал, що набирає все більшу популярність, по суті є одним з видів вагонки. З одного боку дошка пласка, а з іншого – має опуклу стінку. Незважаючи на те, що зовнішній вигляд хауса далекий від класичної плоскої дошки вагонки, наявність з'єднання шип-паз дозволяє віднести його до цієї категорії.
Блок-хаус використовують як для зовнішнього, так і для внутрішнього оздоблення приміщень. Застосування цього виду вагонки усередині будинків створює враження натурального дерев'яного зрубу. Однією з переваг блок хауса є його універсальність, він органічно впишеться практично у будь-який стиль: від кантрі до хай-теку.
Також цей натуральний матеріал має такі характеристики:
- Легкість та міцність.
- Чудовий зовнішній вигляд.
- Хороші звукоізоляційні якості.
- Екологічність.
- Довговічність та простота в експлуатації.
- Ефект ароматерапії.
Блок-хаус з хвойних порід деревини – лідер з гідроізоляційних якостей завдяки вмісту смол. Але для внутрішніх приміщень, саун та лазень використовувати цей вид не рекомендується.
Дерев'яна вагонка сприяє швидкому та рівномірному прогріванню стін будинку, що зменшує витрати на опалення. Блок-хаус регулює і такий параметр мікроклімату, як вологість повітря в приміщенні: при надмірному рівні вагонка може вбирати в себе зайву вологу, якщо повітря сухе – навпаки, волога випаровуватиметься.
Процес кріплення блок хауса складається з кількох етапів:
- Необхідно набити решетування на стіну та обробити каркас антисептичним складом. Важливо не забути перевірити рівень каркасу перед початком кріплення дощок.
- Суворо перпендикулярно дошкам кріпиться вагонка, з'єднуючись між собою способом шип-паз. У гребінь дошки як додаткове кріплення закручуються шурупи або цвяхи.
- Заключний етап – декорування спеціальними елементами кутів стін для надання завершеного естетично-привабливого вигляду.
За такою ж технологією можна обшивати і стелю у приміщеннях. Компанія Малка пропонує якісне виконання цієї послуги.
Фахівці рекомендують звернути увагу на такі моменти:
- Прорахуйте весь обсяг блок-хаусу заздалегідь, щоб придбати однією партією. В іншому випадку ви можете зіткнутися з розбіжністю кольору деревини.
- Перед початком кріплення вагонку необхідно прогріти в приміщенні, особливо якщо матеріал був доставлений в холодну пору року.
- Бажано передбачити теплоізоляційний шар та плівку-пароізоляцію у просторі між каркасом та обшивкою.
- Якщо ви бажаєте змінити колір вагонки, робити це краще до початку монтажу. Після кріплення можна покрити стіни та стелю шаром безбарвного лаку.
- Шар лаку виконуватиме і захисні функції.