Сучасні технології будівництва дозволили розширити можливості планування простору під час будівництва будинків. Але традиційний дерев'яний будинок залишається популярним і затребуваним у всі часи, уособлюючи ауру затишку і тепла. Застосування нових технік обробки дерева вивело дерев'яні будинки на один рівень з кам'яними та цегляними за міцністю та довговічністю. Вони не вимагають потужного фундаменту, забезпечують відмінну теплоізоляцію та сприятливий мікроклімат у приміщенні.
Серед технологій будівництва дерев'яних будинків найпопулярнішими є:
- зруб;
- збирання з струганої колоди;
- збирання з оциліндрованої колоди;
- збирання з профільованого бруса;
- збирання з клеєного бруса;
- Каркасна технологія.
Технологія зруб
Це одна з найстаріших будівельних технологій, яка є конструкцією з горизонтальних колод, укладених рядами. Для цієї технології застосовуються колоди з хвойних порід дерев із прямими стовбурами. Товщина бруса залежить від кліматичних умов, у яких ростуть дерева.
Складання з струганої колоди
Це перевірена роками технологія, яка широко використовується в усьому світі. Вона досить складна і потребує високої майстерності. Будівництво дерев'яних будинків із застосуванням даної технології потребує значних часових та грошових витрат. Свіжозрубані колоди діаметром 25-40 см обробляються вручну вздовж росту волокон, щоб зберегти зовнішній шар деревини. Це робить матеріал більш стійким до впливу агресивного довкілля.
Рубка стін здійснюється на деякій відстані від місця встановлення будинку. Спочатку колоди укладаються без клоччя. Вони сохнуть та відстоюються (протягом 6-9 місяців), після чого збираються на готовий фундамент. Такий будинок відрізняється високою міцністю та надійністю.
Складання з оциліндрованої та профільованої колоди
Оциліндрована колода є більш сучасним матеріалом у порівнянні зі струганим. Воно дозволяє застосовувати промисловий підхід до будівництва та створювати міцні конструкції правильних геометричних форм.
Побудови з оциліндрованої колоди мають гарну теплоізоляцію і забезпечують рівномірне усадження будинку. Підготовка брусів здійснюється у промислових умовах із застосуванням сучасного обладнання для торцювання та прорізування спеціальних стикових отворів – пазів. Серед переваг технології можна виділити низьку теплопровідність, простоту складання та естетичний зовнішній вигляд.
Підготовка профільованого колоди передбачає спилювання округлих частин з усіх боків максимально щільного прилягання брусів.
Складання з клеєного бруса
Клеєний брус виготовляють із сосни, ялини або кедра, шляхом розпилювання дерев на дошки та висушування у спеціальній камері. З деревини зрізуються всі дефекти, а частина, що залишилася, зв'язується шипами і обробляється. Шари склеюються під пресом за допомогою спеціального клею. Матеріал має високу міцність, теплоізоляцію і вологостійкість.