Дерев'яний будинок – це втілення комфорту, затишку та єднання з природою, всього того, що не вистачає людям у сучасному світі. Але життя в такому будинку можна зробити ще комфортнішим. Допоможе в цьому низка технічних новинок, звичайно, не всі позиції з представленого списку з'явилися саме цього сезону. Проте – це дуже зручні та корисні винаходи, які не лише підвищують рівень комфорту, але й знижують витрати на утримання будинку, підвищуючи його енергоефективність.
Клімат контроль
Підтримувати оптимальний рівень вологості повітря та температури у будинку допоможе система клімат контролю. Цю систему можна запрограмувати на тривалий час і незалежно від погоди за вікном, кліматичний режим вашого будинку завжди радуватиме вас. На відміну від звичайного кондиціонера ця «розумна система» одночасно регулює такі показники, як температура та вологість, керує системою вентиляції, опалення, очищує та озонує повітря, а також насичує його іонами.
Склопакети з підігрівом
Не секрет, що саме через вікна будинок втрачає велику кількість тепла. Підключені до електромережі склопакети нагрівають температуру до комфортного рівня в холодну пору року. А влітку, завдяки спеціальному захисному покриттю, вони перешкоджають попаданню ультрафіолету до будинку. Датчики оперативно реагують на зміну температури повітря за вікном та коригують інтенсивність підігріву. Скло, оснащене цією технологією, абсолютно прозоре. Струмопровідне покриття розташовується всередині скла, а значить, виключається навіть випадкова можливість зіткнення з ним. Також з метою підвищення безпеки даних склопакетів скло для них спеціальним чином загартовується або ламінується.
Тепла підлога
Технологію теплої підлоги не можна назвати новинкою в буквальному значенні цього слова, проте, вже не перший сезон вона робить проживання як у дерев'яних будинках, так і звичайних квартирах набагато зручніше та комфортніше. Тепла підлога у приміщенні дозволяє не використовувати килими, які збирають величезну кількість пилу та можуть стати причиною розвитку алергічних захворювань.
Система уловлювання та видалення побутового пилу
Боротися з побутовим пилом можна за допомогою системи видалення пилу. Планувати цю систему необхідно ще на етапі проектування та будівництва будинку, тому що вбудований пилосос підключається до пневматичних розеток, розташування яких необхідно ретельно продумати заздалегідь. Після всмоктування побутовий пил по вмонтованих (в стіну або стелю) трубах відправляється в сміттєзбірник, великі частинки пилу осідають фільтром, а дуже дрібний пил просто виводиться на вулицю.
Біокамін
Особливий затишок дерев'яному будинку надає камін. Головною відмінністю біокаміна від звичайного каміна є особливе паливо, яке спалюється в ньому. Джерелом горіння є екологічно чисте біопаливо, виготовлене на основі етанолу. Це паливо горить дуже гарним рівним полум'ям без кіптяви, запаху та диму. Завдяки цьому відпадає необхідність продумувати складну систему димовидалення та заходи протипожежної безпеки. Регулювання величини полум'я здійснюється за допомогою відкриття/закриття спеціальної кришки-слайдера. Для антуражу можна розмістити в осередку декоративні керамічні дрова.
Всі ці технології та винаходи лише посилюють привабливість проживання у власному комфортному дерев'яному будинку.