Дерев'яний будинок – ідеальне місце для проживання та комфортного відпочинку. А якщо до такого будинку прибудована тераса, то його цінність зростає в рази. Тераси та веранди – традиційний елемент дачного будівництва для різних регіонів країни. Влітку їх використовують для сімейних обідів, затишних чаювання та прийому гостей. Якщо навіть у теплу пору року клімат не дозволяє виконувати функцію вітальні на природі, то терасу можна засклити та перетворити на веранду. Крита або незасклена тераса дозволяє збільшити площу житлового простору. Також вона виконує ще одну важливу місію – єднання будинку з природою.
Перевага легких дерев'яних терас полягає в тому, що їх можна встановлювати будь-де. Якщо на ділянці ландшафт не дуже рівний, його можна замаскувати, зробивши віддалену терасу. Монтують таку віддалену терасу на стовпах. Поєднати цю будову з основним будинком рекомендується критим переходом.
Але найбільш поширені прибудовані до будинку тераси, вони можуть мати загальний фундамент із будинком або окремий. Конструкція такого відкритого майданчика залежить від особливостей рельєфу місцевості (ухил, рівнина, сад), її функціонального призначення, і навіть від побажань господаря ділянки. Також можна класифікувати тераси за кількістю рівнів та розташуванням цих рівнів щодо землі. Наступним параметром виділяють наявність огорож та їхній вигляд. Навіть якщо на ділянці є велика кількість кущів та дерев, то вони можуть виступати як додаткові зелені огорожі. Рекомендується будувати тераси в місцях, де переважає півтінь, таким чином, у спекотні дні там можна буде комфортно проводити час. Якщо в проекті передбачити навіс чи дах (скляний, прозорий із полікарбонату), то будь-яка негода не зможе затьмарити перебування на свіжому повітрі.
Особливо важливий момент під час будівництва тераси – це вибір матеріалу. Основною вимогою до матеріалу є його стійкість до агресивного впливу зовнішнього середовища: підвищеної вологості (сніг, дощ, туман), сильного вітру, ультрафіолету та перепадів температур.