Взимку ринок дерев'яного будівництва завмирає. З настанням холодів замовлень будівельні компанії практично не мають. Люди вважають за краще відкласти будівництво дерев'яного будинку до весни-літа, вважаючи, що це буде дешевше і простіше. Але чи це так насправді?
Будівництво дерев'яного вдома взимку - це не така погана ідея, як може здатися на перший погляд. Будь-який матеріал у ході будівництва піддається впливу навколишнього середовища та дерево в цьому відношенні не виняток. Звичайно, перевагою деревини є її відносна стійкість до температурного режиму, вона не так сильно стискається і розширюється від перепадів температур.
На жаль, це не можна сказати про вологу, тому що дерево дуже гігроскопічний матеріал. Залежно від кількості вологи, що вбирається, дерево значно змінюється в розмірах (усихає і набухає). Цей момент дуже важливий для монтажу дерев'яного будинку, зміна габаритів деталей призводить до неможливості нормально монтувати будинок загалом. Деталі просто не поєднуються в єдине ціле, тому доводиться застосовувати важку киянку чи кувалду. А це може спричинити деформацію та пошкодження дерев'яних елементів. При низькій вологості повітря спостерігається зворотна картина, деталі можуть провисати, нещільно фіксуватися в з'єднаннях та у вінцях можлива поява зазорів та щілин.
Саме влітку спостерігаються різкі перепади рівня вологи, що міститься у повітрі. Також несприятлива для будівництва дерев'яних будинків і така ситуація: після відносно холодної ночі настає спекотний сонячний день і частина зрубу, на яку потрапляють сонячні промені, починає швидше втрачати вологу. Таким чином, відбувається нерівномірне усадження зрубу.
Взимку коливання вологості незначні, тому деформація деревини через розбухання чи усушки практично виключена. Температурний режим також досить рівномірний у холодну пору року.
І це незважаючи на стійкий стереотип, літо є дуже несприятливим періодом для будівництва дерев'яних будинків. В осінньо-весняне міжсезоння можлива велика кількість атмосферних опадів, тому найоптимальнішим періодом є зима. Також не варто забувати і про економічний фактор, щорічна інфляція може піднести неприємний сюрприз у вигляді збільшення кошторису будівництва на 7-10 відсотків навесні порівняно із зимою цього ж року.