Велика різноманітність на ринку будівельних матеріалів – це не завжди добре, тому що з кожним роком зробити правильний вибір дедалі складніше. Раніше для зведення дерев'яної лазні використовувалося виключно те дерево, що зростало у зоні будівництва. У той самий час враховувалися такі чинники, як легкість його обробки та експлуатаційні властивості.
Зараз ніхто не обмежений будь-якою конкретною місцевістю або регіоном, за наявності достатньої кількості фінансових коштів звести лазню можна з будь-якої, навіть самої екзотичної деревини.
Але найкращими для лазень продовжують залишатися такі варіанти:
- Модрина. Особливістю даного матеріалу є твердіння деревини при висиханні. За міцністю та довговічністю її можна сміливо порівнювати з дубом. Зрубу з модрини не страшні грибкова поразка і руйнівна дія вологи, тому що до складу колод входить природний антисептик. Це дерево створює унікальний мікроклімат, який має імуномоделюючий і загальнозміцнюючий вплив, запобігаючи розвитку небезпечних серцевих захворювань. Єдиним мінусом цього виду деревини є його ціна.
- Сосна. Зруб з цього виду деревини мало схильний до усадки та деформації. Велика популярність цього матеріалу пояснюється його невисокою вартістю. До недоліків можна віднести слабку стійкість до процесів гниття у вологому середовищі. Але найбільш серйозним мінусом є інтенсивне виділення смоли при нагріванні, тому якщо зруб лазні був зведений із цієї деревини, її необхідно приховати облицюванням.
- Липа. Така деревина легко піддається обробці через свою м'якість, та й сам зруб виходить неважким, тому для нього не треба зводити ґрунтовний фундамент. Липа має низький коефіцієнт теплопровідності, тому зруби з неї миттєво прогріваються, добре зберігають тепло і повільно остигають. До недоліків липи можна віднести пухкість деревини і, як наслідок, її погану опірність до грибкових уражень та гниття. Липовий зруб недовговічний, продовжити термін його експлуатації можна лише добре просушуючи лазню після відвідин.
- Ялина. Ця деревина характеризується легкістю, м'якістю та простотою в обробці. Ялинові колоди відрізняються благородним світлим відтінком, який не темніє протягом усього терміну експлуатації. Ялина – досить бюджетний варіант деревини для лазні, але має той самий недолік, що й сосна – наявність деревної смоли. Причому з цих колод смоли виділяються навіть сильніше, ніж із соснових.
- Кедр. Лазня з такої деревини – це символ респектабельності та розкоші. Кедрові колоди мають виражену волокнисту структуру, вони не дають усадки і стійкі до викривлення та розтріскування. Кедр перевершує хвойні породи за стійкістю до гниття, впливу високих температур та підвищеної вологості. Окрім цікавої фактури, деревина має гарний колір. Кедрові зруби – це чудовий, хоч і дуже дорогий варіант для будівництва.