Газоблоки – популярний матеріал у будівництві, з кожним роком він набуває все більшого поширення та затребуваності. Незважаючи на велику кількість переваг, газоблок має й низку недоліків. Мінімізувати ці негативні моменти можна, якщо точно дотримуватись технології будівництва.
Багато хто порівнює процес укладання блоків з монтажем цегли. Невелика вага матеріалу знижує навантаження на фундамент, проте зробити основу необхідно досить міцною. Насамперед це дозволить уникнути появи тріщин у стінах під час переміщення ґрунту. Важкий бетон – один із найкращих варіантів для будівництва з газоблоків. Шар гідроізоляції та дренаж дозволить максимально зберегти теплоізоляційні властивості блоків. Гідроізоляцією можуть бути бітумні матеріали в рулонах або спеціальні розчини на основі сухих сумішей.
Викладення першого ряду – найвідповідальніший момент будівництва. За наявності нерівностей у блоках вирівняти їхню поверхню можна шліфувальною дошкою або рубанком. Перший ряд викладають на шар розчину, яким легко скоригувати різницю у висоті кладки. Через кілька годин після остаточного висихання цементно-розчинної суміші слід приступати до викладки другого ряду.
Усі наступні ряди укладають на спеціальний клей. Оптимальною температурою повітря при будівництві із газоблоків вважається діапазон від +5 до +25 градусів. При температурі вище 25 градусів необхідно зволожувати блоки водою, а за меншої – використовувати клей із спеціальною антиморозною добавкою. Починаючи з другого ряду, роблять перев'язку на відстані не менше 10 см, при товщині стін у два блоки необхідно зробити вертикальну «плашкову» перев'язку.
При будівництві будинків з газоблоків внутрішні перегородки можна будувати з цього матеріалу. Його пориста структура забезпечує відмінну звукоізоляцію та робить проживання у таких будинках особливо комфортним.
Важливим моментом у технології будівництва є обов'язковість армування першого та кожного наступного третього ряду блоків, а також місць під отворами вікон – по 900 см у кожну сторону.
Під час укладання кожного ряду нерівності висот забираються за допомогою терки або рубанка, а пил, що утворився, обов'язково видаляється. Правильність кладки кутів будівлі перевіряють дерев'яним трикутником, а стін – причальним шнуром.
Деформаційні шви допомагають зменшити навантаження при змінах температур, а також нерівномірному усадці. Вони необхідні для запобігання появі тріщин у стінах. Фахівці рекомендують розміщувати їх у місцях, де перетинаються несучі стіни, між холодними та теплими стінами, а також там, де довжина неармованих стін перевищує 6 метрів.
Зовнішнє оздоблення стін є обов'язковим при будівництві будинків з газоблоків. Найбільш поширеним варіантом оздоблення є штукатурка. Її можна використовувати і як утеплювач. Потім стіни фарбують або облицьовують цеглою.
Величина газоблоків та швидкість їх укладання дозволяє в найкоротші терміни звести надійний та теплий будинок за умови дотримання технології будівництва.